GALLERIES
  2018-04-K-whiteworkshop-1744

  Kāzu vizuālā plānošana

  Es kā fotogrāfs esmu ieinteresēta, lai bildes būtu pēc iespējas acīm baudāmākas, tomēr dažās kāzās tās sanāk labākas, nekā citās. Kāpēc?

  Patiesībā dekorācijas un sīkas detaļas veido galveno nozīmi kāzu foto kvalitātē, tāpēc par tām pastāstīšu:

  KĀZU RĪTS

  Kas līgavai būs mugurā?

  • es neieteikru vilkt raibus halātus, jo tie bildē neizskatīsies labi- labāk, lai ir vienkrāsains halāts
  • protams, var vilkt arī kleitu, kas ir vieglos toņos
  • ja būs arī līgavas māsas, tad es ieteiktu padomāt, lai visām ir vienādas krāsas apģērbs, citādi bildēs redzēs, ka nav nekādas vienotības sajūtas. Par salīdzinoši lētām naudām var no etsy.com vai ebay.com pasūtīt tos, ja Latvijā atrast nevar.

  cf927a79219ed1d64ef1b089adc5e9ca - %kāzu-foto

  Ielūgumi

  Man no rīta ļoti patīk taisīt flatlays, jo tas katrām kāzām piešķir unikalitāti. Un nereti es saskumstu, kad es pavaicāju, lai man iedod ielūgumus un saņemu kartiņu, kas izskatās, ka nopirkta tepat rimi veikalā, un noteikti šīm kāzām nav nemaz vienīgā. Kāpēc?  Tāpēc, ka, manuprāt, ielūgumi ir detaļa, kas padara konkrētās kāzas unikālas, jo nevienās citās tu neatradīsi tādus pašus ielūgumus. Un, starp citu, tas nav nemaz tik dārgi- nav jāmeklē super dizaineris tam- ieej www.canva.com un tev piedāvās simtiem gatavu dizainu, kas izskatās labi un vienīgais, kas tev atliek- ierakstīt tur tavu tekstu un izdrukāt. Tomēr es ieteiktu tos dizainēt pie cilvēka, kas to māk vai creativemarket.com nopirkt gatavos dizainus. Tā nemaz nav tik dārga pozīcija kāzām.

  52090e6bbb57b4a9f48f64976448ad53 - %kāzu-foto

  Smaržas, rotas, kurpes

  Šos priekšmetus es diezgan bieži izmantoju, lai veidotu noskaņu bildes, tāpēc ieteiktu par tiem padomāt, jo tad arī tev pašai būs patīkamāk skatīties fotogrāfijas, kuras saņemsi no manis. 🙂

  4babdbaf3046ecab2cc590f614a64cab - %kāzu-foto

  Sīkās dekorācijas, gredzenu kastīte

  Padomā, kur liksi gredzenus. Varbūt vajag nopirkt kaltētas vai apzeltītas ziedlapiņas, paplāti zelta krāsā? Palūko dekorācijas dažādās mājaslapās un skaties, kas tevi uzrunā un tavas kāzas padarītu citādākas un īpašas. Kāzu plānošana laicīgi var nodrošināt, ka pasūti skaistu gredzenu kastīti- jo tad tā paspēs atnākt 🙂

  5f6fa277cb1d82db6af4f581df9ce711 - %kāzu-foto

  Apgaismojums telpā

  Pēdējā laikā jau meitenes ir iemācījušās, ka spogulis ir jāliek pie loga krāsojoties, tomēr nav par ļaunu kādu lieku reizi atgādināt to. Es ieteiktu gatavošanās telpu izvākt no visām liekajām mēbelēm kā arī priekšmetus tajā neturēt, ja iespējams.

  FOTOSESIJA

  Ne visiem tā šķiet forša ideja, bet man ļoti patīk, ja fotosesija ir uzreiz pēc pucēšanās. Kādi ir tam plusi? Pēc manas pieredzes tai vajag veltīt vismaz 2 stundas.

  • Make-up vēl ir svaigs un neizsmērējies
  • Kāzu viesiem nebūs 3 stundas jūs abus jāgaida viesu namā
  • Neviens netraucēs un ļoti nesteidzinās

  Kāzu kleita

  Tā spēlē vislielāko lomu fotosesijā. Un ar kleitu nereti sākās vislielākās problēmas meitenēm, jo es ļoti bieži redzu, ka meitenes izvēlās kleitu, kas pilnīgi nepiestāv viņu ķermeņa uzbūvei un tā kleita padara viņu nevis skaistāku, bet tieši otrādi..diemžēl. Ko darīt?

  • Man ir ļoti skaists PINTEREST BOARD, kas sagatavots tieši jums! Tās kleitas, kas tur ir, ir vienkārši brīnišķīgas.
  • Mežģīnes VIENMĒR radīs skaistu kleitu- atceries to
  • Ja tev ir plati pleci, netaisi kleitu, kas mogurā ir ar horizontālu līniju, jo tā tavus plecus padarīs visuāli vēl platākus- tā ir viesbiežākā kļūda, ko meitenes nepamana. Meitene ar platiem pleciem nopērk kleitu, kura ir korsetes veidā piguļ un tai vai nu nav lences, vai tās ir smalkas. Es iesaku ņemt kleitu ar V veida izgriezumu mugurpusē un tad 99% bildes sanāks skaistas.
  • Kleitai nav jābūt obligāti kuplai un starp citu- tai nav jābūt kāzu kleitai nemaz. Es pačukstēšu vēl vienu lietu- kleitai pat nav jābūt baltai. Tai vienkārši ir jābūt tavai sapņu kleitai, par kuru tu jūsmo jau gadiem.
  • Noteikti ielūko manā PINTEREST BOARD, jo tur tu atradīsi foršas idejas. Tomēr, ja mūsu gaume nesaskan, tad varbūt labāk apsver iespēju ņemt citu fotogrāfu, jo viņš tad attēlos tavas kāzas tavā gaumē.

  b962edffd5001c196abca09705c3254a - %kāzu-foto

  Kāzu pušķis

  Atkal ļoti svarīga, bet problemātiska detaļa daudziem. Man pat ir bijis, ka meitenes pušķis pēc krāsām pilnīgi nepiestāv kleitai un pēc tam izrādās, ka puķes no kāzu galda pat labāk izskatās- tas ir rūpīgi jāpārdomā kāzu plānošanā. Un man, protams, ir vēl viens iedvesmas PINTERESTS, kas veltīts pašiem skaitākajiem pušķiem. Un varbūt mūsu gaume sakrīt?

  6ca5e4244618b2a26fab977ade469327 - %kāzu-foto

  Kāzu kronis

  Vēl viena detaļa, kas maina nevis daudz, bet visu. Tie var būt ziedi, tie var būt kristāla kroņi no CROWN ME, kas nemaz nav tik dārgi kā varētu šķist. Tas var būt kronis, ko pati izveido. Bet tas maina ļoti daudz. Patiešām. Tāpēc kāzu plānošanas procesā paredzi budžetā vietu tam, jo tas ir tā vērts. Palūko manu PINTEREST iedvesmu kroņiem.

  c8d959688c9ca8e1faec6e78232bcf37 - %kāzu-foto

  Fotosesijas vieta

  Būtu pavisam labi, ja jūs to vietu zinātu- tā būtu vieta, kur bērnībā pavadījāt daudz laika vai arī vieta, kur pirmo reizi bijāt randiņā vai tamlīdzīgi. Jo ērtāk tajā vietā jutīsieties, jo labāk.

  Fotosesijas dekorācijas

  Atkal vēl viena lieta, kas tavas kāzu bildes var padarīt īpašas. Jo mežā bildējas visi un pie jūras arī- padari šo vietu citādāku, nekā tā ir citiem. Vislabāk fotogrāfijās strādā, ja izveido mazu pikniku jebkur ar mazliet dekorācijām. Es jau uzskatu, ka fotosesija ir ļoti svarīga detaļa kāzu plānošanā.

  1cc20a33ac52ce58e61eb39adcabcac2 - %kāzu-foto

  CEREMONIJA

  Vieta un dekorācijas

  Ceremonija, manuprāt, ir galvenā kāzu daļa, tāpēc nepieciešams, lai tā būtu skaista. Es tev ieteiktu uzzīmēt, ko vēlies redzēt. Varbūt ir vērts padomāt, lai baznīca, kurā precies, ir skaista. Ja plāno sarakstīties, tad es to iesaku darīt labāk jebkur citur, tikai ne zaksā. Kāpēc? Tāpēc, ka tajā vietā NEKAD nav skaista vide fotogrāfijām. Labāk kaut vai mājās, pie ezera, jo tā būs vieta, kur taisīsi arī kopbildi un čupiņbildes, tāpēc kāzu plānošanā noteikti padomā, lai vieta būtu patiesi skaista.

  99546356871676767d0a4932d9934069 - %kāzu-foto

  Kāzu torte

  Jā, vislabāk to ēst pēc ceremonijas, jo tad cilvēki vispār to ēdīs, jo pēc manas pieredzes 90% kāzās vakarā neviens vairs nevēlas ēst kāzu torti pusnaktī, par ko pāris samaksājis pāris simt eiro. Un bildes arī būs labākas. Noteikti apdomā šo ideju.

  eb5731655c2552f4e77659aafef1276b - %kāzu-foto

  Kāzu uzkodas un galds

  Nereti esot kāzās es nodomāju- vai tiešām jūs maksājat tūkstošus eiro par svētkiem, kuros par brīvu uzsaucat citiem iespēju pieēsties un piedzerties? Vai kāzu jēga ir par to? Tāds jautājums parasti man izskan, kad zinu, ka bankets maksā 20-50 Eur no personas un tu katram to uzsauc. Diemžēl mana pieredze arī saka, ka gatavi klāto galdu gadījumā nereti nav ko bildēt, jo tie cilvēki kā kūkas piesēžas pie galdiem un neiet prom no tiem. Katram, protams, savs, bet par sevi skaidri zinu, ka manās kāzās būs zviedru galds, jo pēc manas pieredzes kāzās tas izskatās vizuāli labāk kā arī izmaksā lētāk. Ar pilnu vēderu tācu ir grūti padejot, ne?

  907ae6267c0b1cc5c28bea619624dcd9 - %kāzu-foto

  VAKARA DAĻA

  Daudziem fotogrāfiem to nepatiks dzirdēt, bet, vai esat pamanījuši, ka fotogrāfu portfolio daļā (kur viņi liek labākās bildes no katrām kāzām) ļoti reti parādās bildes no ballītes daļas. Zinat kāpēc? Tāpēc, ka vakarā tur nekādi super labie kadri vairs nesanāks, jo apgaismojums ir ļoti slikts un ar zibspuldzi fočējot ne vienmēr sanāk dabūt skaistas gaismas. Pats labākais, ka aptuveni tas veido 6-7 stundas no fotogrāfa darba. Kā visi zina, mēs aprēķinam cenu pēc stundām, tāpēc tie sanāk aptuveni 400 Eiro par 3 labām bildēm. Vai tiešām tev to vajag? Protams, vasarā saule riet vēlāk un gribās skaisto saulrietu noķert un deju, bet es pastāstīšu noslēpumu:

  • Ir ADRESE, kur vari apskatīties un paredzēt, cikos rietēs saule tavā kāzu dienā. Es ieteiktu beigt algot kāzu fotogrāfu maksimāli stundu pēc saulrieta. Būtībā maksimums līdz 22:00-23:00 vasarā un 19:00 pavasarī un rudenī.
  • P.S. mičošanā 90% bildes nav pārāk veiksmīgas- es ieteiktu jums baudīt to momentu tāpatās- bez fotogrāfa.
  • Gaismas, gaismas, gaismas- var noīrēt lampiņu virtenes un visādus citādus dekorus IDEJU AĢENTŪRAS mājaslapā par ļoti labām cenām- izmantojiet to, jo tas padarīs jūsu bildes foršas.
  • Brīnumsvecītes tik tiešām dara brīnumus bildē. Ja gribi ko īpašu savās kāzās, tad nopērc tās.
  • Dekorācijas- vai nu svini kafejnīcā, kur jau ir skaistas dekorācijas, vai arī pati tās veido. Es ieteiktu pirmo, jo tas, manuprāt, sanāks lētāk. Ideālākajā gadījumā noalgo profesionālu dekoratoru, kuram ir laba gaume.

  a7ee88b0b8f50491e42395dc1683f7a0 - %kāzu-foto

  Šī ir tikai maza daļa no plānošanas procesa, bet es ceru, ka mans ilgi rakstītais bloga raksts tevi kaur drusciņ iedvesmos uztaisīt kāzas skaistākas. Jo zini- ēdienu apēdīs, dzērienus izdzers, dekorācijas novāks, bet bildes paliks, tāpēc parūpējies, lai tas, kas paliks ir pēc iespējas skaistāks. 🙂

  P.S. visas bildes ņēmu no pinterest

  IEPRIEKŠĒJAIS 2018-04-K-whiteworkshop-1593 NĀKAMAIS IMG_3175
  BY:
  Madara
  ×
  jūlijs 10, 2018

  VĒLOS ŠĀDUS FOTO

  Iepatikās ideja un vēlies ko līdzīgu? Droši raksti man un pie reizes pasaki savā ziņā, kura ir tā galerija, kura īpaši iepatikās. Būšu priecīga radīt skaistus darbus arī tev. :)