GALLERIES
  DSC_3457

  Kā izplānot savas sapņu kāzas?

  Es pati šogad precējos un man šķita, ka tas viss būs vienkārši tā iemesla dēļ, ka esmu pabijusi daudzās kāzās kā fotogrāfs. Jā, man bija vienkāršāk, nekā citiem, bet trauksme darīja savu un nemaz nebija tik viegli.

  Tomēr tagad varu skaidri teikt, ka es īstenoju savas sapņu kāzas- gan vizuāli, gan saturiski.

  1. Kas man ir svarīgs kāzās?

  Pēc ballēšanās daudz citās kāzās, man bija skaidrs, kāds kāzu formāts visskaidrāk piestāv mūsu personībai. Mēs negribējām kāzas. Mēs gribējām ballīti. Līdz ar to uzsvars tika likts uz to, lai cilvēki patiešām labi pavada laiku kāzas baudot bez nemitīgas viesu tramdīšanas ar spēlēm, bet ar dažām izklaidēm, kas padara visu jautrāku.

  Ir miljons varianti, kā cilvēki var precēties. Ir ļoti svarīgi saprast, kā es jūtos un ko es vēlos? Pats svarīgākais, lai izvēlētais formāts saskan ar pāra personību, jo nav jēgas taisīt ballīti pārim, kuram dejot nemaz nepatīk.

  Kāzu vieta

  kur mēs vēlamies precēties? (Pilī, muižā, brīvdabā, kafejnīcā, pagalmā, mājās, ārzemēs). Annas dārzs ir vieta, kas mūs pārsteidza savā brīnišķīgumā. Tik skaista un ar superīgu pieredzi kāzu organizēšanā. Vienkārši ideāli. Ēdiens stāvēja telpās, kas bija laba izvēle, jo tad visādi kukaiņi pie tā spontāni nelidoja ēst.

  Dekorācijas

   man kā fotogrāfam šī bija super svarīga pozīcija, jo tā kāzām piešķir noskaņu. Tā kā biju bildējusi kāzas, kur dekorēja IDEJU AĢENTŪRA, es zināju, ka viņi ir cilvēki ar super gaumi. Nu tā arī bija. Bildes visiem draugiem ar telefoniem pat bija ļoti skaistas. Vienīgā lieta, kas jāatcerās ar dekorācijām, ka liela nozīme ir kāzu norises lokācijai, laikapstākļiem un tā, vai būs pieejami ziedi. Protams, ir iespējams dekorēt pašam un īrēt visu, bet padomā, cik liels stress tas būs jums pašiem un pēc manas pieredzes- ja cilvēks nav dizaineris, tad viņš nemāk izveidot gaumīgu dekorāciju salikumu pats. Un pašam jau tas viss arī ir jānovāc un nezinu, vai jūs gribētu nakts vidū paši vākt dekorācijas.

  Viesu skaits

  vai mēs vēlamies būt intīmā gaisotnē divatā? Varbūt mēs vēlamies ģimenes lokā tikai starp tuvākajiem? Varbūt mēs vēlamies, lai apkārt būtu draugi? Vai arī mēs nespējam neaicināt savas paziņas un kāzas būs lielas?

   • viesu aicināšana ir emocionāli smags process, bet atceraties, ka tās ir jūsu kāzas- un tā galvenokārt ir jūsu izvēle
   • nav jāaicina kāds pieklājības pēc vai tāpēc, ka šis cilvēks ir aicinājis tevi- šie cilvēki arī parasti kāzās neiederās un nav aktīvi.
   • no viesu skaita būs proporcionāli atkarīgas kāzu izmaksas- katrs viesis izmaksā ēdienu, dzērienu. Būtībā viens viesis skaistām un kvalitatīvām kāzām izmaksās ap 100 Eiro, tāpēc domājiet, ko vēlaties aicināt.
   • aiciniet tos, kuru klātbūtnē jūs varēsiet atļauties būt jūs paši un neizlikties par to, kas patiesībā neesat.

  Tērpu un gredzenu izvēle

  tieši šīs pozīcijas dod kāzu sajūtu. Kā fotogrāfam man tā šķiet pozīcija, kas ir patiesi svarīga.

   • Man bija ļoti skaista kleita, ko taisīja ANNA ELIZABETE bet dejot ar to bija ļoti neērti, jo tā bija gara un sanāca kāpt virsū. Es arī kleitu apdedzināju pie dekorācijām un tagad domāju par tās pārveidošanas iespējām.
   • Ja izvēlies šādu kleitu, tad padomā par pārģērbjamām drēbēm vakarā- man tas ļoti palīdzēja
   • Es nopirku kurpes pa 130 Eiro, kas, manuprāt, bija ļoti veiksmīgs pirkums- pilnīgi jaunas kurpes nekur nespieda, tāpēc ir vērts ieguldīt naudu labos apavos
   • Gredzeni ir gaumes jautājums, kam nav izteikti liela nozīme bildēs. Bet starp citu GLAMIRA.LV ir plaša un kvalitatīva gredzenu izvēle.

  Mati un makeup

  šī pozīcija ir svarīga, jo tā nodrošina, ka līgava bildēs izskatās patiesi labi.

   • izmēģinājuma makeup ir, must have, jo līgavām tas palīdz saprast, vai viņas makeup viņai piestāvēs. Man to visu taisīja VIKTORIJA

  man bija lieliska pieredze ar CROWN ME – izcila komunikācija un brīnišķīgi skaistas sprādzītes, ko man uztaisīja pieskaņojot manai kleitai. Noteikti iesaku.

  Fotogrāfs

  bija viena no grūtākajām izvēlēm, bet es vēlējos kvalitāti un fotogrāfu ar superīgu personību, kas bija INTA LANKOVSKA. Tā kā svarīga ir arī pieredze, tad Inta bija brīnišķīga pieredze, tāpēc es ieteiktu fotogrāfu izvēlēties ne tikai pēc viņa bildēm, bet arī to, kāda personība šis cilvēks ir, jo par Intu no daudziem viesiem ar dzirdēju brīnišķīgus komplimentus.

  Mūzika

  mēs zinājām, ka nevēlamies par šo pozīciju daudz maksāt, bet gribam, lai cilvēki dejo. Tieši tādēļ mūsu izvēle nāca par labu DJ izvēlei. ŠIS PUISIS bija viennozīmīgi pareizā izvēle, jo cilvēks ar pieredzi un ļoti patīkams. Viņš bija gan manis organizētajā augstskolas izlaidumā, tāpēc man nemaz nebija šaubu par viņu.

  Vedēji

  vislabāk ņemt labākos draugus, kas ir labi organizētāji un uz kuriem zinat, ka varat paļauties. Ja vedēji ir vienas paaudzes cilvēki, tad ir garants, ka kāzas būs jautras un interesantas.

  Gredzenu kastīte

  man gribējās ko oriģinālu un smuku, tāpēc ETSY man palīdzēja. Smuki.

  Ielūgumi

  tos dizainēju pati un sanāca ļoti labi. Iespējams, arī tādēļ, ka draugs vada dizaina aģentūru, mums tā nebija problēma un tad izdrukājām fiziski tos tikai radiem ietapuot diezgan līdzekļus. Drukājām IDEJU DRUKĀ.

  Manikīrs, skropstu pieaudzēšana

  to parasti katrs individuāli izvēlās, bet skropstas man ideāli uztaisīja meistare KRISTĪNE.

  Ceremonija

  mēs sarakstījāmies dzimtsrakstu nodaļā kabinetā un pēc tam tajā pašā dienā uztaisījām ceremoniju ar draugiem. Tas bija lētākais un arī interesantākais variants no visiem.

  2. Kas man nav svarīgs kāzās?

  Mašīna

  zinu, ka ir skaisti, bet mums tas nešķita nekas īpašs.

  Video

  es vienkārši nespēju mūs iedomāties skatoties video biežāk kā 1 reizi mūžā, tāpēc nevēlējāmies tērēt 1000 Eiro šai pozīcijai. Un galu galā draugi ar telefoniem forši safilmēja. Mums bija gopro. Protams, kvalitāte uz pusi nebūs tik laba kā būtu, ja būtu filmētājs, bet samontēt video mēs mākam un atmiņas būs.

  Svētku galds

  es nevēlējos, lai cilvēki tikai ēd un sēž pie galda, tāpēc mums bija zviedru galds un bārs. Kafejnīcā to viegli īstenot, jo galdiņi ir un cilvēki paši izvēlējās sev vietas. Pieļāvām kļūdu, ka vecāku galdiņš bija ielikts stūrī, kas nebija pareiza izvēle, tāpēc mēs vecākus pārvietojām uz centru. Par to der padomāt.

  Kūka

  mums nebija kūka, bet bija mazas kūciņas- interesanta, neparasta un forša pieredze. Tas bija tik ērti- nevienam nebija nekas jāgriež, jādala. Katrs pats pienāca un paņēma. Super izvēle.

  Gari pārbraucieni fotosesijai

  mēs visu pasākumu svinājām vienā vietā- super izvēle. Tas ietaupīja gan mūsu laiku, gan naudu. Kad aizbraucām tuvumā uz fotosesiju, tad sapratu, ka kāzās nemaz tādi ilgi izbraucieni neprasās un negribās, jo gribas pavadīt laiku ar saviem mīļajiem viesiem.

  Kartupeļi un karbonāde

  kāzu standarts, kas mums nebija. Mums bija salāti, uzkodas un mini burgerīši. Visiem pietika. Visi bija paēduši. Neviens nesūdzējās. Lielām kāzām servēt katram galda vietu ir dārgi, tāpēc ir ļoti izdevīgi uz šo pozīciju ietaupīt.

  Kāzu tradīcijas (šķīvji, tilti, rupjmaize)

  liels spiediens no radu puses, bet mēs to izturējām un atteicāmies no tradīcijām, kas ir jau sen zaudējušas nozīmi mūsdienās. Tilti ir nogurdinoša padarīšana un savā ziņā vandālisms, jo tās slēdzenes jau kādam nost jāzāģē vēlāk. Šķīvja plēšana man šķiet maznozīmīga, jo šķīvis parasti plīst 30 gabaliņos un mūsdienās ģimenēs nebūs  tik daudz bērnu. Man šķiet, ka tas pat fizioloģiski nav iespējams. Mičošanu aizvietojām ar brīnumsvecīšu ceļu, kas bija super skaista padarīšana, jo mēs ar draugu dzīvojām kopā pirms tam, tāpēc mičošanai vairs nav nozīmes. Noteikti iesaku to. Pušķi es nemetu tā iemesla dēļ, ka tas ir liels un smags un bija bail kādu nosist, kā arī man paliek žēl skatīties uz to puisi, kuru pēc tam laimīgā meitene baksta ar savu noķerto pušķi sakot, ka tagad mums jāprecas, jo es taču noķēru pušķi. Nekādu ābolu nekodām, jo bildēs tas izskatās briesmīgi un rupjmaize ar medu nebija, jo nevēlējos piesaistīt lapsenes, kas bijis daudzās kāzās.

  3. Cik esmu gatavs par to visu maksāt?

  Un šī ir pati grūtākā daļa. Nauda vienmēr ir problēma, jo kāzu žurnāli mūs iekārdina ar simtiem skaistām idejām un tieši tādēļ ir grūti izvēlēties. Mēs izdarījām tā, ka sarindojām pa prioritātēm, kas bija līgavām.lv plānotājā, kas ir labs palīgs kāzām.

  Ja budžets ir mazs,

  tad es ieteiktu taisīt mazas kāzas tikai tuvāko radu lokā zaksā vai baznīcā un aiziet uz restorānu. Vissvarīgāk ir pateikt paldies ģimenei šajā notikumā, tāpēc būtu forši to izdarīt skaisti. Ballīti ar draugiem var uztaisīt arī mājās par lētāku summu.

  Es neieteiktu taupīt uz

  kāzu kleitu, kurpēm, rotām, uzvalku un fotogrāfu, jo tieši šīs pozīcijas rada patieso kāzu sajūtu.

  • Kleita– lai gan uzvilksi, iespējams, reizi mūžā, tomēr bildēs tā paliks mūžīgi. Lēta kleita rada izjūtu, ka kāzas bijušas lētas. Ļoti svarīga ir mežģīņu kvalitāte un lētas mežģīnes izskatīsies pēc aizkariem.
  • Kurpes– kā jau minēju- 130 Eur kurpes man nenoberza nevienu tulznu pilnas dienas garumā. Padomā par savu veselību.
  • Uzvalks– arī t;a cena rada iespaidu bildēs. Svarīgi lai tas der kā pieliets un manam vīram. Izstaigājām visādus veikalus, bet līderis Latvijā viennozīmīgi ir SUIT SUPPLY. Mēs trāpījāmies pa ceļam superīgam pārdevējam, kas zina, ko dara un uzvalks izskatījās brīnišķīgi.
  • Rotas– man bija pērles, kas izskatās klasiski un skaisti.
  • Fotogrāfs– šīs bildes ir vienīgais, kas paliks pēc kāzām. Rūpīgi izsveriet, lai jums šis cilvēks patīk, jo pieredze, ko viņš dos paliks jūsu emocijās, kad skatīsieties bildes. Foto var pēc tam mājās izmantot interjerā, izveidot fotoalbumu, slaidšovu un daudz citādas lietas.

  Sarakstīties maksā tikai 14 Eiro. Visdārgāk maksās jūsu ambīcijas ballītei, tāpēc rūpīgi apsveriet savas prioritātes. Ļoti svarīgi, lai katrai pozīcijai, par kuru maksājat ir konkrēts pamatojums un nozīme. Ja ir kāda pozīcija jūsu kāzās, kura jums nepiešķir īpašu nozīmi, tad to labāk mest ārā no kāzu budžeta tāmes.

  Lai jums superīgas kāzas! Tāpat kā tās bija manējās. 🙂

  IEPRIEKŠĒJAIS DSC_3518 NĀKAMAIS daiga-andrejs-2061
  BY:
  Madara
  ×
  jūnijs 16, 2019

  VĒLOS ŠĀDUS FOTO

  Iepatikās ideja un vēlies ko līdzīgu? Droši raksti man un pie reizes pasaki savā ziņā, kura ir tā galerija, kura īpaši iepatikās. Būšu priecīga radīt skaistus darbus arī tev. :)